wtorek, 3 czerwca 2014

Po prostu .... maj w zdjęciach

Początek maja był świetny, koniec już taki sobie ...., zdecydowanie na spadek formy miała wpływ pogoda (rasowa ze mnie meteopatka) i podły nastrój. No cóż, życie, ale mam nadzieję że kryzys szybko zostanie zażegnany! 

Tymczasem co się działo w maju!

Z tego co sobie przypominam była majówka, całkiem zwyczajna, bez wielkich wyjazdów. Jeden jedyny zdarzył się do Szczwnicy, taki jednodniowy na relaksacyjną przebieżkę po Pieninach, a dokładnie na Przehybę. Takie były plany, pogoda była piękna ..... , ale jedynie w drodze do Szczawnicy i w pierwszej godzinie wędrówki. Potem jak lunęło ...... wszyscy byli kompletnie mokrzy, a moje buty puszczały bańki. Jakoś dotarliśmy do gospody, ręce miałam zdrętwiałe z zimna, jedynym marzeniem było by coś ciepłego zjeść i wypić coś z prądem. Tak też się stało, po problemach z zapłatą ( ciężko wyciągnąć pieniądze zgrabiałymi dłońmi)  i po posiłku, udało się trochę osuszyć przy kominku. Sami rozumiecie, zdjęć praktycznie brak, oprócz pieska znajomych, który dzielnie maszerował podczas tej katastrofy!Potem była noc w Krakowie. Jakimś cudem udała się genialna pogoda. Była włóczęga po knajpkach na rynku i Kazimierzu. 

Na rynku było ..... atramentowo.Na Kazimierzu klimatycznie. Przyjemnie było zasiąść na piwku w Mleczarni.
Po połowie maja już się uspokoiło. Opalanie, koty i kwiatki ......

Wystawiłam ciało na słońce ja i Gniewek.


Zauważyłam, że obecnie moje koty lubią leżakować na dywanie.


O właśnie tak. W zależności od stopnia ciepła, są  jedynie bardziej rozciągnięte.


Jak maj, to nie może zabraknąć konwalii!


I piwonii w "różnych odcieniach różu".A samą końcówkę maja zwieńczyły bardzo ubogie zakupy w krakowskim Super-Pharm .... osławiona woda termalna Uriage, która jak znalazł będzie na zbliżające się upały. Cóż mam wrażenie, że połowa maja przeciekła mi gdzieś między palcami ..... . A jak u Was?


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. O dzięki! Minus ich posiadania obecnie jest taki, że strasznie gubią futerko ...., tonę w kłakach!

   Usuń
 2. Świetne zdjęcia! Mój maj był wspaniały i bardzo intensywny :) Również miałam okazję jeden dzień spędzić w Krakowie i pogoda udała się idealnie.
  Natomiast ostatnie dni, to totalny spadek formy, nie mogę się zebrać do kupy i zabrać za życie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak za mój nastrój zdecydowanie odpowiada częściowo pogoda, teraz jestem w siódmym niebie, nawet w upały funkcjonuję lepiej :)

   Usuń